Nasi Partnerzy

PŁYTY włóknocementowe

Projektujemy i wykonujemy elewacje wentylowane z płyt włóknocementowych, takich jak Equitone, Cembrit, Scalamid itp.

Płyty włóknocementowe  są wykonane w całości z surowców naturalnych. Wytwarzane z niepalnego tworzywa składającego się ze spoiwa cementowego zbrojonego włóknem, które po utwardzeniu staje się odporne na zniekształcenia. Elewacje z płyt włóknocementowych bardzo dobrze sprawdzają się w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu, iż jest to materiał niepalny, sklasyfikowany w klasie A2, płyty włóknocementowe nadają się do zastosowania na każdym rodzaju budynku i na każdej wysokości. Są także wodoszczelne, odporne na gięcie, a także jeśli wyposażone są w odpowiednią powłokę, to i na działanie promieni UV.

Występują w zróżnicowanej strukturze i kolorystyce uzyskanej, bądź poprzez barwienie w masie lub nadanie  kolorowej powłoki poprzez laminowanie. Dodatkowo w płytach Scalamid istnieje na laminacie wykonania dowolnego nadruku np. imitacji dekoru drewna. 

Standardowe grubości płyt to 8 i 12 mm.

Standardowe rozmiary płyt Equitone:

  • – 1250 x 2500 mm.
  • – 1250 x 3100 mm.

W zależności od potrzeb oferujemy dwa sposoby montażu płyt włóknocementowych do podkonstrukcji za pomocą łączników mechanicznych (np. nity) lub klejenie.